Braškių nauda sveikatai
Braškės yra saldūs, sultingi ir raudoni vaisiai, dažnai naudojami desertuose ir vaisių salotose. Tai populiari uoga, priklausanti rožių šeimai ir auginama visame pasaulyje.
Braškėse gausu vitaminų, antioksidantų ir skaidulų, todėl jos yra maistingas sveikos mitybos priedas. Štai braškių valgymo nauda sveikatai:
braškių valgymo pranašumai
Priešuždegiminis: Braškėse yra fenolių, kurie mažina specifinių fermentų aktyvumą. Šių fermentų hiperaktyvumas turi uždegiminį poveikį.
Antioksidacinės savybės: Braškėse yra daug antioksidantų, tokių kaip polifenoliai ir antocianinai, kurie gali padėti apsaugoti organizmą nuo oksidacinio streso ir sumažinti lėtinių ligų riziką.
Stiprina imuninę sistemą: žinoma, kad vitaminas C, pagrindinė braškėse esanti maistinė medžiaga, stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui kovoti su infekcijomis ir ligomis.
Patogus ir universalus: Braškės yra patogus ir universalus maistas, kurį galima lengvai pridėti prie įvairių receptų – nuo kokteilių ir salotų iki desertų ir užkandžių.
Naudinga odos ir akių sveikatai: Braškėse gausu vitamino C. Braškėse vitamino C yra dešimt kartų daugiau nei apelsinuose. Braškėse esantis didelis vitamino C kiekis gali padėti pagerinti odos sveikatą ir apsaugoti akis nuo su amžiumi susijusių pažeidimų.
Naudinga skrandžio ir cholesterolio kiekiui: Braškėse yra labai daug skaidulų. Tai suteikia gerą sotumo jausmą, taip pat padeda gerai jaustis skrandyje. Braškės taip pat padeda palaikyti gerą cholesterolio lygį ir stiprina imuninę sistemą.
Daug vitaminų ir mineralų: Braškės yra puikus vitaminų C ir K šaltinis, jose yra nedidelis kiekis kitų būtinų vitaminų ir mineralų, tokių kaip folio rūgštis, kalis ir manganas.
Širdies sveikata: didelis antioksidantų ir polifenolių kiekis braškėse gali padėti pagerinti širdies sveikatą, nes mažina uždegimą ir oksidacinį stresą, taip pat mažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį.
Pagalba valdant svorį: Braškėse yra mažai kalorijų ir daug skaidulų, todėl jos yra puikus maisto pasirinkimas norintiems numesti ar išlaikyti svorį.
Pagerina žarnyno sveikatą: Braškėse esantys skaidulos ir polifenoliai gali padėti pagerinti žarnyno sveikatą, skatindami naudingų žarnyno bakterijų augimą.
Išlaiko smegenis jaunas: bent jau pelių
Tyrimai su žiurkėmis taip pat parodė, kad gyvūnai, šeriami daug braškių turinčiu maistu, parodė mažiau su amžiumi susijusių smegenų pokyčių. Taip pat pagerėjo jų mokymosi gebėjimai ir įgūdžiai. Mokslininkai mano, kad tokį poveikį lemia tai, kad braškėse gausu omega 3.
Sumažinkite tam tikrų ligų riziką: antioksidantai ir kitos maistinės medžiagos, esančios braškėse, gali padėti sumažinti tam tikrų ligų, tokių kaip 2 tipo diabetas, kai kurios vėžio formos ir neurodegeneracinės ligos, riziką.
Mažai kalorijų ir daug vitaminų: Braškėse beveik nėra kalorijų. Tačiau juose yra daug folio rūgšties. Folio rūgštis reikalinga ląstelių metabolizmui ir raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui.
Folio rūgšties trūkumas gali sukelti anemiją. Nėščioms moterims patariama vartoti folio rūgšties tabletes. Net vegetarams gali prireikti papildomų papildų.
Apsaugo nuo vidurių užkietėjimo: Braškėse yra daug skaidulų, kurios, sumaišytos su vandeniu, padeda pagerinti žarnyno veiklą ir pašalinti atliekas. Jie taip pat padeda kontroliuoti pilvo pūtimą ir kitus lėto virškinimo simptomus.
Yra daug žmonių, kurie yra įvairaus laipsnio ypač alergiški braškėms. Jei esate jautrus arba turite inkstų ar tulžies pūslės problemų, braškių geriau atsisakyti.